Nieuwsbrief augustus 2019
Peniyet
Peniyet is een nieuw 1e keus antibioticum. Het bevat dezelfde werkzame stof als Depocilline (penicilline) maar heeft een wachttijd voor melk die veel korter is. Het kan prima als 1e keus middel worden gebruikt bij tussenklauwontsteking en milde longontsteking. Bij kalveren kan dit middel ingezet worden bij difterie en navelontsteking.
Dosering: 1cc/ 30 kg 1x daags 3-5 dgn.
Toediening: intramusculair
Wachttijd: melk 4 dgn, vlees 6 dgn
Ubropen
Ook willen we graag nog een keer de aandacht vestigen op de 1e keus mastitisinjector Ubropen. Deze is prima inzetbaar bij graad 1 mastitis. (alleen vlokken, geen hard kwartier en/of koorts). De resultaten van deze injector bij deze indicaties zijn prima. Er is geen verplichting tot het nemen van een melkmonster.
Dosering: 1 injector per 24 uur, 3-5 dgn.
Wachttijd: melk 6 dgn, vlees 3 dgn.
Spotinor Pour-on
Verder willen we u nogmaals op te hoogte brengen van het middel Spotinor; een bestrijdingsmiddel tegen: vliegen, luizen en teken bij runderen. Dit middel is ook goed te gebruiken ter preventie van Houw. Deze oogaandoening zien we de laatste jaren sterk toenemen in de nazomer.
Woonruimte gezocht
Onze nieuwe dierenarts Bas van de Heijden zoekt per direct woonruimte binnen ons praktijk gebied. Indien u geschikte woonruimte weet, graag contact opnemen met de praktijk.